Za značkou Work4Out stojí dva nadšenci do sportu a technických oborů. Vše odstartovala touha posilovat nejen uvnitř, ale i venku. Před pár lety jste ale museli být hodně vynalézaví, protože žádná workoutová hřiště neexistovala. Rozhodli jsme se s tím něco udělat.

Jak jsme začínali?

Začínali jsme jako sportovní klub, kterému chybělo venkovní víceúčelové hřiště

Odmalička jsme se oba věnovali sportu. Robin také trénoval mladší ročníky. V roce 2011 jsme se po několikaletém pronájmu rozhodli pro náš sportovní klub, který se věnoval sportovní přípravě dětí, zakoupit vlastní prostory. V areálu bývalé truhlárny jsme začali budovat víceúčelové centrum.

Z balíčku peněz vyčleněných na zařízení jsme začali areál vybavovat. Poté, co jsme měli hotovo uvnitř, jsme se vrhli na venkovní prostory. Kromě zeleně jsem tu chtěli dětem vybudovat konstrukci pro všestranné využití (posilování, šplh, zručnost, atd.). Začali jsme pátrat na internetu, kde jsme narazili na cvičení zvané “workout”. Lidé si často stěžovali, že když chtějí posilovat venku, nemají kde cvičit. Museli se spokojit s klepadly na koberce, které si možná pamatujete ze sídlišť. Mají jednu velkou nevýhodu, spodní odkládací plocha vám cvičení trochu komplikuje.
Začali jsme hledat výrobce, který by nám takové hřiště navrhl a vybudoval. Ale nikoho takového jsme nevypátrali. Nedalo se nic dělat.

V roce 2011 jsme si první víceúčelové workoutové hřiště vyrobili sami. Tehdy bylo asi i první v ČR.

Dalibor je majitelem firmy, která se zabývá se vývojem, konstrukcí a výrobou prototypových zařízení a jednoúčelových strojů pro specifická průmyslová odvětví. Na zakázku  vyráběné jednoúčelové stroje a zařízení putují do celého světa. S vývojem a projektováním má proto bohaté zkušenosti. Historie jeho firmy sahá do roku 1991. Robin se zase celý život věnuje thajskému boxu a posilování, takže ví, co všechno člověk pro trénink potřebuje a dnes je navíc profesionálním vojákem AČR.

Image

Rozhodli jsme se spojit naše dovednosti dohromady a vytvořit první víceúčelové workoutové hřiště přesně pro naše účely. Kopírovat zahraniční workoutová hřiště nemělo smysl, protože ta se do té doby i v zahraničí montovala jen jako jednotlivá stanoviště. My jsme ale potřebovali ušetřit ještě kus zahrady, aby tu zbyl prostor na venkovní kruhové tréninky.  Robin proto navrhl konstrukci, na které se dalo trénovat všechno naráz. Kruhové ručkovadlo je dodnes raritou. Vznikl jeden kompaktní workoutový celek.

Image
Image

Konstrukce pro workoutová i parkurová hřiště vyrábíme dodnes v Potštejně. Vycházíme z letitého know-how

Naše první konstrukce se zalíbila nejen nám, ale i dalším lidem. Dokázala lidem dát to, co pro posilování venku potřebovali. Začali jsme dostávat další a další poptávky, takže bylo jasné, že se do navrhování a výroby workoutových hřišť pustíme naplno. Psal se rok 2012 a my jsme nastavili jasný trend na dalších pár let. V roce 2020 Dalibor projekt opouští a věnuje se naplno své firmě. Robin s výrobou pokračuje a vyrábí ve své firmě LLAMARO s.r.o. v menší továrně, kterou zakoupil v Potštejně. V roce 2021 přichází nový společník Libor a společně zakládají novou firmu SUBESPORT s.r.o.. Ve stejném roce získává značka WORK4OUT ochrannou známku.

Realizovali jsme přes 100 projektů. Naše hřiště najdete na 80 místech v ČR i na Slovensku

Dnes jsou workoutová a parkourová hřiště velmi populární. Mezi naše zákazníky už nepatří jen nadšení fandové posilování, ale také města, firmy i soukromé osoby. Hřiště navrhujeme pro veřejné prostory i pro rodinné domy a jejich zahrady. Dlouholeté know-how jsme otiskli do více než 80 projektů po celé České republice i na Slovensku.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Mapa realizací

Postavíme i Vaše nové víceúčelové hřiště ? Ozvěte se a rádi pomůžeme i Vám